Pan Krzysztof Maćkowiak jest jednym z pierwszych mieszkańców Osiedla Kociołki, które znajduje się niedaleko Czarnkowa. Kilka lat temu nabył dom wybudowany przez firmę Mirtech (właściciel osiedla). Wymarzony budynek znajdziemy w połowie „kociołków”. Wita nas okiennicami, które zauroczyły żonę pana Krzysztofa.

?„Muszę to przyznać. Dom wypatrzyła moja żona – mówi Krzysztof Maćkowiak – była zauroczona tym, że ma okiennice. Budynek jest więc bardzo stylowy, a jednocześnie nowoczesny. To był oczywiście jeden z elementów całej układanki, bo firma Mirtech zadbała o wszystko. Za domem znajduje się ziemianka, a obok sauna. Można powiedzieć dom marzeń” dodaje.

Dom jest dosyć mały, bo powierzchnia mieszkaniowa nie przekracza 90 m2. Całość dopełnia jeszcze garaż i taras, który wychodzi na ogród. Według pana Krzysztofa to idealny metraż, bo dom przez to jest łatwy w utrzymaniu i energooszczędny.

Sama ziemianka, którą znajdziemy w ogrodzie jest swego rodzaju lodówką. Utrzymuje stałą temperaturę w okolicach 8-10 °C. Dzięki temu nadaje się do przechowywania przetworów i wina – mówi Maćkowiak.

?„Ziemianka była takim ewenementem w tej okolicy. Sprawdza się gdy chcemy wypić chłodny napój, a wieczorem schłodzone wino. Większość domów jest budowana teraz bez piwnicy, więc jest to jakaś alternatywa. Wiem, że moi sąsiedzi też chcą wybudować coś podobnego, podpowiem tylko, że porad szukałbym u właściciela osiedla”

Ziemiankę zaaranżowano w ciekawy sposób, na jej „dachu” posadzono trawę i kwiaty. To dostatecznie chroni budynek przed słońcem.

Pan Krzysztof uwielbia taż spędzać czas na osiedlu. Mieszkańcy tworzą tu zwartą społeczność – kontynuuje Maćkowiak.

?„To jest najlepsze, że wszyscy się tutaj znają. Wspólnie organizujemy wiele imprez, od pikników po zawody wędkarskie. Stowarzyszenie KOCIOŁKI, które działa przy osiedlu napędza ten „ekosystem”. To oni dbają o to, by nasze osiedle nie było zwykłą sypialnią Czarnkowa czy Piły. Tutaj ma się wypoczywać, ale aktywnie!”

Przypomnijmy tuż obok osiedla znajduje się zaplecze rekreacyjne, jest tam kilkuhektarowe sztuczne jezioro, miejsce na grilla i siłownia. Osiedle Kociołki oferuje uzbrojone działki i gotowe projekty domów. Istnieje również możliwość budowy domu przez naszą firmę – podobne rozwiązanie wybrał pan Krzysztof.

FILM Z PANEM KRZYSZTOFEM JEST DOSTĘPNY NA NASZYM FACEBOOK-U 🙂

Szybki kontakt!
+
Wyślij!