„Takie ryby tylko na kociołkach!”

Spławik, wędka i worek ryb. Tak w skrócie można opisać sobotnie (29.06) zawody wędkarskie, które odbyły się na Zapleczu Rekreacyjnym Osiedla Kociołki. Na starcie stawiło się 44 zawodników, każdy chciał uzyskać najlepszy wynik. Te zawody wpisały się już w życie osiedla – tłumaczy wiceprezes stowarzyszenia KOCIOŁKI Wiesław Maszewski.

? „Parę lat temu przy okazji tworzenia naszego osiedla powstał taki fajny pomysł, by zagospodarować teren po byłym wyrobisku żwiru. Chcieliśmy stworzyć coś dla ludzi i dla oka. Myślę, że się udało, mamy teraz piękne łowisko, na którym aktualnie odbywają się zawody. Co ważne popularność naszego akwenu rośnie z roku na rok, dziś mamy aż 44 zawodników. Myślę, że kolejne edycje będą jeszcze lepsze” dodaje.

Co ważne 2 hektarowe łowisko jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zawodach uczestniczył chłopiec, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Dostęp do akwenu zagwarantowały mu specjalne pomosty. To nowość, która daje równe szanse – mówił Maszewski.

? „Osoba na wózku inwalidzkim może spokojnie podjechać do tafli wody. To nowe rozwiązanie, które – jak widać – sprawdza się znakomicie. Chłopiec, który uczestniczy w zawodach, ma teraz takie same szanse na wygraną jak inni zawodnicy. Myślę, że takie pomosty powinny być normą w naszym regionie”

Zawody trwały kilka godzin. Ostatecznie, najlepszy w kategorii seniorskiej okazał się Benedykt Kawlewski (8,920 kg), tuż za nim uplasował się Szymon Liberski, a trzecie miejsce przypadło Szymonowi Matzowi.

W kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Gadziński (5,020 kg), na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Nowak, a trzecim Przemysław Tyszkiewicz.

Konkurs na największą rybę wygrał Szymon Liberski, który złowił 7 kilogramową bestię.

Po zawodach odbyła się wspólna biesiada, w której uczestniczyło blisko 150 osób.

? Sponsorzy:
➡ Miron Skrzeczkowski
➡ Stowarzyszenie KOCIOŁKI
➡ Usługi instalacyjne Michał Piasek
➡ Danuta i Daniel Eksner
➡ Usługi szlifierskie Szymon Graj
➡ Viabud
➡ Agrolider
➡ Marbud-Pokrycia Dachowe
➡ Usługi spawalniczo-szlifierskie Łukasz Okruch
➡ Sklep wędkarski Zbigniew Łukasiak
➡ Miasto Czarnków
➡ Gmina Czarnków

? Opieka merytoryczna, organizacja zawodów oraz pomoc w przygotowaniu łowiska:
➡ Stowarzyszenie Wędkarskie KOCIOŁKI oraz Gospodarstwo rybackie PPPHU-H ,,Lęśnik” Wojciech Rożek

Szybki kontakt!
+
Wyślij!